Вагата ќе пресече, Лавот пред расчистување, а вие? Хороскоп за октомври
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/27/22 9:00 PM

Вагата ќе пресече, Лавот пред расчистување, а вие? Хороскоп за октомври

ОВЕН
Бизнис: Месечниот хороскоп за октомври 2022 година вели дека е поволен момент за деловни состаноци и потпишување важни документи. Вашата упорност и самодоверба може да предизвикаат некои проблеми, но ништо што нема да можете да го надминете. Во втората половина од месецот очекувајте подобрување на финансиската состојба.
Љубов: Ако сте во врска, би требало помалку да се грижите за контрола на партнерот. Требаше да ги слушате неговите проценки и заедно да донесете одлуки и постапки. Така си најјак. Слободните би можеле да влезат во нова романса. Ќе се забавувате, но оваа врска нема иднина.

Здравје: Пазете се од настинки и сезонски, вирусни инфекции. Вашиот имунитет е нарушен и подложни сте лесно да се разболите.

БИК
Бизнис: За Биковите, октомври е месец на промени. Бидејќи сте знак кој не сака да „скока“ од вашата рутина, првата половина од месецот ќе биде особено напорна, но и успешна. Во втората половина ве очекува финансиска добивка. Внимавајте како ги распределувате парите.

Љубов: Овој месец стоите во место кога е љубовта во прашање. Се собирате, ги одмерувате вашите врски, дозволувате вашите чувства да се смират и да ја донесете најдобрата одлука. Некој ве смета за неверојатно привлечни, но се плаши да го направи првиот чекор.

Здравје: Меланхолични сте, некои приватни проблеми оставиле трага на вашата психа. Ќе ви помогне ако „фрлите“ да го средите домот.

БЛИЗНАЦИ
Бизнис: Близнаците треба да ги покажат своите вештини и способности, полни се со енергија и идеи и сега е вистинско време да се наметнете во тимот. Ги вознемирувате колегите, ќе ви зборуваат зад грб, но не треба да обрнувате внимание на озборувања. Ова е месецот кога имате големи шанси да успеете. Очекувајте ги трошоците.

Љубов: Октомври ќе биде кобен за Близнаците и можеби конечно ќе ја запознаете вашата сродна душа. Меѓутоа, женетите и Близнаците кои се во сериозни врски би можеле да наидат на недоразбирања со партнерите и да влезат во расправии поради љубомора.

Здравје: Искористете го напливот на енергија и почнете, ако веќе не сте, да се занимавате со спорт. Со корегирана исхрана, можете да очекувате да ја имате фигурата од соништата за неколку месеци.

РАК
Бизнис: Октомври нема да биде најдобриот месец за Раковите. Можни се промени на работа, кои припадниците на овој знак нема да ги прифатат на најдобар начин. Во втората половина од месецот ви се советува да ги подобрите своите знаења и вештини, не смеете да касните зад другите. Не позајмувајте пари.

Љубов: Што се однесува до љубовта, ситуацијата е многу подобра. Слободните Ракови би можеле да ја запознаат својата сродна душа. Следете ги вашите чувства, тие нема да ве изневерат.

Здравје: Проблеми со желудникот и варењето. Префрлете се на полесна храна, а не би било лошо да посетите гастроентеролог.

ЛАВ
Бизнис: Овој месец ќе биде полн со изненадувања за Лавот. Во средината на октомври може да очекувате кратко патување. Ако не научите како да управувате со парите, работите ќе тргнат надолу. Не трошете пари и не позајмувајте пари.

Љубов: Лавовите кои се во долги врски би можеле да раскинат со партнерите. Ѕвездите велат дека не треба да се нервирате поради колапсот на љубовта. Личноста која би можела да ве осудува е многу блиска.

Здравје: Посетете стоматолог. Можни се проблеми со непцата.

ДЕВИЦА
Бизнис: Месечниот хороскоп за октомври 2022 година ги предупредува Девиците да се подготват за финансиски тешкотии. Сепак, не треба да очајувате, во втората половина од месецот ситуацијата ќе се подобри. Бидете трпеливи и внимавајте како ги трошите парите. Месецот ќе биде прилично непредвидлив, добро би било да имате заштеда, може да се потпрете на тоа.

Љубов: Вашето внимание ќе биде насочено кон градење на односи во семејството. Лесно ќе најдете излез од тешките ситуации.Истото важи и за љубовта. Доколку имате проблеми со партнерот, втората половина на октомври носи олеснување.

Здравје: Ѕвездите советуваат да посветите повеќе време на спортот и тренинзите.

ВАГА
Бизнис: Месечниот хороскоп за октомври 2022 година вели дека овој месец можете да очекувате нови предизвици. Ќе има многу обиди и грешки кои ќе ве наведат да го пронајдете вистинскиот пат за себе и да отворите нови можности. Колективот ќе ве поддржи. Парите ве привлекуваат како магнет, но внимавајте што трошите за да не изгубите повеќе отколку што заработувате.

Љубов: Врската со партнерот веќе подолго време е на надолна патека. Размислете дали сега е вистинскиот момент да ставите точка на „и“. Очекувајте олеснување, ќе се чувствувате многу подобро штом ќе пресечете.

Здравје: Можни се проблеми со зглобовите и коските. Зголемете го внесот на калциум.

СКОРПИЈА
Бизнис: Месецот ќе биде исполнет со патувања, а нагласено е полето на комуникација. Внимавајте како се однесувате со колегите. Обидете се да не ги наметнувате своите ставови и претерано контролирајте ја ситуацијата на работа, можно е да наидете на отпор. Во втората половина од месецот ве очекуваат успех и награди од претпоставените.

Љубов: Во октомври, Скорпиите треба да ја слушаат својата интуиција, таа е таа што може да им помогне да се справат со проблемите. Сега ви треба љубовта и поддршката од вашата сродна душа и, не грижете се, ќе ја добиете!

Здравје: Размислете за посета на психолог. Приватните проблеми ве исцрпуваат и не би било лошо да разговарате за нив со професионалец.

СТРЕЛЕЦ
Бизнис: Стрелците треба да се посветат на нови проекти во октомври. Ќе имаат можност да прават што сакаат, што позитивно ќе влијае на нивното расположение и на целиот тим. Во втората половина од месецот ќе имате можност да напредувате во кариерата. Вашите главни квалитети овој месец се смиреноста и внимателноста.

Љубов: Во љубовта можеби ќе треба да поминете низ несогласувања и недоразбирања со партнерот, само така подобро ќе се запознаете и ќе ја подигнете врската на ново ниво.

Здравје: Внимавајте да му обезбедите на телото доволно хранливи материи. Исцрпеноста лошо влијае на имунитетот.

ЈАРЕЦ
Бизнис: Овој месец ќе научите како правилно да ги планирате и распоредите своите сили. Благодарение на вашите напори ќе постигнете многу цели, се што треба да направите е да поставите нови за следниот период. Доколку сте ја смениле работата, можете да очекувате подобрување на финансиската состојба.

Љубов: Кон крајот на месецот се очекуваат мали кавги со другата половина. Слободните Јарци не треба да брзаат да најдат нова љубов. Бидете трпеливи, таа самата ќе ве најде. Некој од вашето блиско опкружување фантазира за вас.

Здравје: Намалете го внесот на калорична храна, ќе почувствувате непријатност во стомакот доколку не јадете умерено. Прошетајте повеќе.

ВОДОЛИЈА
Бизнис: Ова е прилично поволен месец за Водолиите. Многу од одлуките што ги донеле ќе испаднат успешни. Не дозволувајте озборувањата околу вас да ве задржат. Сè оди според планот и како што треба, не се враќајте на лошите коментари. Можно е зголемување на платата.

Љубов: Зафатените ќе влезат во некаков вид партнерство со личноста со која се во врска или брак. Оние кои се во кратки врски би можеле да ги очекуваат проблеми – кавги и несогласувања ќе го одбележат поголемиот дел од октомври. Треба да покажете повеќе разбирање за партнерот.

Здравје: Здравјето ви е одлично, продолжете да го правите тоа што го правевте, тоа е добро за вас!

РИБА
Бизнис: Месечниот хороскоп за октомври 2022 година вели дека и покрај сите тешкотии, Рибите ќе бидат позитивно расположени во текот на целиот месец. Лесно се прилагодувате на околностите и ги наоѓате вистинските решенија за проблемите. Правете го она што ве храни и позитивна енергија. За да избегнете големи загуби, бидете поодлучни во одлучувањето.

Љубов: Во втората половина од месецот треба да ги решите сите романтични врски и да се обидете да го слушате партнерот. Неочекуваните познанства можат да прераснат во силни пријателства.

Здравје: Промените на времето негативно се одразуваат на вас. Обидете се да спиете повеќе и да го одморите телото.

Извор: Мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7