„Замолчи“, Пандев му испрати порака на Милевски
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/27/22 9:34 AM

„Замолчи“, Пандев му испрати порака на Милевски

Доскорешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев преку својот Инстаграм му испрати порака на селекторот Благоја Милевски во врска со синоќешниот пораз од Бугарија (0:1).

Во објавениот пост Пандев стави три емотикони кои означуваат „замолчи“.

Не е јасно дали пораката на Пандев е несогласување со изјавата на Милевски дека македонската репрезентација играше добро во ова издание на Лигата на нации, или можеби е „погоден“ од зборовите на селекторот искажани синоќа на прес-конференцијата дека „црвено-жолтите“ пласманот на претходното Европско првенство го изборија со полесни ривали во Д-сегменот, а не низ евро-квалификациите.

 

Македонската репрезентација Лигата на нации 2022 ја заврши на третото место во четвртата група со биланс од две победи, три пораза и еден нерешен резултат.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7