ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/23/22 12:07 PM

Пејачката Тања Савиќ ширела корона по клубовите, пеела заразена

Пејачката Тања Савиќ ги шокирала сите со признавањето дека настапувала додека имала корона, бидејќи немала срце да ги откаже настапите.

Таа изјавила дека цело време работела болна, и дека едвај стоела на нозе.

– Косата многу ми опаѓа бидејќи имав корона. Додека работев, имав корона. Не знаев дека имам, иако ме тестираа после 5 дена, тестот покажа негативен, затоа што претпоставувам во првите три дена покажува дека си позитивен. Но, извадив антителата, имав 4.250 антитела, а цело време работев болна. Едвај сум жива, навистина бев болена. Додека пеев во главата ми се вртеше, а цел лето имав закажана турнеја, немав срце да ја откажам. Тоа би било проблем за сопствениците на дискотеките, проблем на мојот менаџер, а пред се на мојата публика. Само со божја помош останав добро – изјавила пејачката.

Извор: Блиц.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7