ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/23/22 9:34 AM

„Заедно се ама не е сериозно“ – Џони Деп во врска со својата адвокатка, мажена со две деца

Холивудскиот актер и заводник Џони Деп, според пишувањата на некои медиуми, е во врска со Џоел Рич, адвокатката која го застапуваше во неговата тужба за клевета против неговата поранешна сопруга Амбер Херд.
– Се забавуваат, но тоа е несериозно – пренесуваат медиумите.

Џоел Рич е адвокатка од Лондон која била во адвокатскиот тим на 59-годишниот Деп за време на неговиот случај за клевета против весникот Сан во 2018 година. Актерот го тужел весникот затоа што го нарекол „женски тепач“.
Тој го доби тој случај, а поротата утврди дека Херд го клеветела во нејзината статија за семејно насилство во Вашингтон пост од 2018 година, иако таа не го спомна по име. На Деп во пресудата му беше досудена отштета од повеќе од 10 милиони долари, а Херд, во меѓувреме, доби една од нејзините три тужби за клевета и ѝ беа доделени 2 милиони долари.


Иако Рич не беше на последното судење против Амбер, во адвокатскиот тим на Деп, таа неколку пати се појавуваше на суд за да ја покаже својата поддршка. Таа беше фотографирана со Деп пред судницата на 3 мај, а беше сликана како се гушка со адвокатката на Деп, Камила Васкез, во судницата на 16 мај 2022 година.
По исцрпувачкото судење со поранешната сопруга Амбер Херд, кое го следеше цел свет, актерот среќата ја најде во љубовта. Интересно е што тој сега излегува со адвокат кој бил еден од неговите бранители.

Адвокатката Џоел Рич се уште е во брак, во процес на развод и мајка на две малолетни деца. Патем, адвокатката Џоел Рич „им помага на поединците и семејствата во очите на јавноста да ја заштитат нивната приватност и углед“. Нејзината адвокатска канцеларија ја застапуваше Меган Маркл во постапката против издавачот на „Мејл“ во текот на претходната година.

– Разочарувачки е тоа што одредени медиумски куќи се осврнаа на мојата поврзаност со Џони, кој е мој пријател и кого го познавам и го претставувам четири и пол години.Тоа е разочарувачки да се слушне. Многу се грижам за моите клиенти, а кога велам јас мислам на целиот тим, а секако тука е и Џони – истакна адвокатот.

Извор: новости.рс

Фото: Принтскрин Јутјуб

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7