ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/23/22 9:02 AM

(Видео) Бајден не знае како да се симне од бина – Светот се смее на новиот гаф на претседателот на САД

Американскиот претседател Џо Бајден направи уште еден гаф, за кој зборува целиот свет.

Тој зборуваше на конференцијата на Глобалниот фонд во Њујорк и кога го заврши говорот, додека сите му аплаудираа, тој не знаеше како да се симне од бината.

Бајден тргна, но едно време збунето застана. Иако од големиот аплауз не можеше да се слушне што прашува, сепак, странските медиуми претпоставуваат дека прашал како да се симне.

Погледнете ги видеата од медиумите и од социјалните мрежи со неговио гест.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7