ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/22/22 11:00 PM

„Убаво што си свратил ама не сме во отворен брак“ – Како реагирал Британец кога го нашол соседот кај жена му

Пораката на Британец кој ја нашол сопругата во кревет со соседот стана вирална, но дебатата неочекувано настанала поради начинот на кој Британецот ја соопштил пораката.

Препознатливиот „британски“ стил на пораката многумина го сметаа за „пасивно агресивен“, бидејќи во него мажот побарал од соседот да избегнува „валкани игри“ со сопругата, бидејќи тие не биле во отворен брак, пренесува Мирор. .

Пораката ја сподели на социјалната платформа „Редит“, а во описот напиша дека дошол дома и ја нашол сопругата со друг и дека е сосема сигурен дека неговиот тон во пораката бил сосема соодветен.
Каде била оставена пораката и кога дошло до пресметката не е познато, пренесува Мирор.

– Еј, само сакав да ти кажам дека спиеш со мажена жена и дека не сме во отворена врска, па навистина не треба да практикуваш „валкани игри“ со неа – наведува сопругот во пораката.

Тој додаде дека разбира дека човекот понекогаш е осамен.
– Во најмала рака не ми пречи што си застанал на кратко, кога јас не бев дома. Би било убаво следниот пат кога ќе решиш да го направиш тоа, да ме известиш малку порано, за да ти направам место за паркирање – рекол тој.

Наводно разочараниот сопруг, пораката ја завршил со „На зздравје, број 86“.

Досега 600 корисници на оваа социјална платформа ја коментирале објавата.
– Работата „еј“ е малку контроверзна. Намалете го малку искуството – прочитајте еден од коментарите.

Друг корисник изјавил дека и тој бил Британец, но не можел да сфати дали ова е „сарказам на олимписко ниво или нешто пропуштил“.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7