Градежни работници поправале воодовод и пронашле човечки коски
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/22/22 4:05 PM

Градежни работници поправале воодовод и пронашле човечки коски

МВР информира дека вчера о Штип пронајдени се човечки коски.

-На 21.09.2022 во 12.49 часот во Полициската станица Штип било пријавено дека на ул.„Сутјеска“ во Штип, при изведување на градежни активности од јавно претпријатие од Штип биле откопани човечки коски. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Штип и Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од полицијата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7