ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/22/22 8:36 AM

Утре доаѓа моќен астро период – Кои знаци ќе ја почувствуваат силната енергија на Сонцето и Меркур

Ни претстои важен астролошки период бидејќи ретроградниот Меркур ќе направи близок аспект со Сонцето во истиот знак.

Ова е многу важен аспект за комуникација и преговарање
Транзитот на Сонцето во конекција со Меркур го става фокусот на вашето размислување и комуникација и патување на кратки растојанија.
Тоа носи ментална будност, брзо размислување, приспособливост и љубопитност. Очекувајте зголемување на личната интеракција во вашето соседство, со браќата и сестрите, училиштата и преку Интернет.

Така, ова ќе биде зафатено време со многу состаноци, кореспонденција, социјални активности, нови информации за обработка и одлуки што треба да се донесат.
Ова е добро време за споделување идеи, правење планови, купување и продавање, преговарање и запознавање нови луѓе.
Самоизразувањето е навистина силна страна за вас. Пренесувањето порака или концепт со дух ве прави одличен комуникатор.

Другите ќе уживаат да ве слушаат и гледаат како зборувате, додека користите гестови и изрази на лицето за да ја пренесете вашата порака.

Треба да ви биде удобно со јавното говорење и би станале одличен продавач, актер или политичар. Вашата камелеонска способност го подобрува вашиот талент за глума или избор на одредена личност во зависност од ситуацијата, пишува astrousluge.com.

Овој моќен астро период најсилно ќе го почувствуваат Девиците, Јарците и Биковите.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7