ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/21/22 10:00 PM

Погледнете се како спиете и ќе знаете кој кого изневерува!

Позицијата која партнерите ја заземаат додека спијат може да покаже колку се блиски партнерите. Дополнително, наглите промени, оддалеченоста, избегнувањето блискост се јасни знаци дека нешто во врската не е во ред.

Интересно, некои од позите кои би можеле да се поврзат со неверство и проблеми се многу популарни меѓу партнерите, што не е лесно да се објасни.

Со свртен грб, со празнина: Можеби ве разделува измама

Дури 34 отсто од паровите велат дека спијат на своја страна од креветот со свртен грб еден кон друг. Експертите велат дека тоа може да се поврзе и со чувството на сигурност во врската, поради што нема потреба од претерано проширување на наклонетоста. Тоа е прифатливо објаснување во повеќето случаи, освен ако до неодамна не сте спиеле стуткани, а сега вашиот партнер ја избегнува таа поза. Експертите велат дека ова е една од најпопуларните пози за спиење кога еден од партнерите е неверен. Причината за ова одделување можеби е криењето на некои од знаците на неверство, како мирисот на туѓ парфем, видел каснување на вратот и слично.

Бакнеж на грб – разделен со доза на интимност

Партнерите спијат со свртен грб, но нивните грбови се притиснати еден на друг. За овие партнери може да се каже дека се чувствуваат сигурно во врската и не чувствуваат потреба да покажуваат наклонетост. Околу 22 отсто од паровите спијат во оваа поза навечер.

Положба на „лажица“ додека љубовта е сè уште свежа


Едниот партнер лежи на страна, а другиот е притиснат на грбот. Дури 48 отсто од паровите спијат во оваа поза навечер, а многумина дури и водат љубов во неа. Сепак, ова не е најудобната положба за спиење, па паровите имаат тенденција да ја избегнуваат сè повеќе со текот на времето. Меѓутоа, отсуството на блискост може да биде и резултат на несигурност, па дури и на измама.

Еден партнер низ целиот кревет

Станува збор за поза во која едниот партнер се шири низ целиот кревет, додека другиот се стиска во малиот дел што останал. Нема правила, оваа поза подеднакво ја користат и мажите и жените.
Ако партнерот спие вака, другиот може да сфати дека не се грижи премногу за него, што може да биде почеток на проблеми во таа врска.

Њушкање – знак на длабока интимност

Станува збор за поза во која партнерката спие на машкото рамо, а тој ја мириса нејзината коса. Околу осум проценти од паровите ја избираат оваа поза, а сите се согласуваат дека може да биде заморна. Во неа раката на едниот партнер често се вкочанува, другиот е во неприродна положба, па ретко кој ужива во тоа. Сепак, таа може да биде добар избор неколку минути по сексот, а потоа секоја на свое. Ако порано често го практикувавте, а сега партнерот го избегнува, тоа може да биде знак дека ве изневерува.

 

Извор: glossy.espreso.co.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7