ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/21/22 7:00 PM

Ја изневерувал сопругата 10 години, а со втората сфатил што е љубов! Хари Варешановиќ има многу интригантен љубовен живот

Хари Варешановиќ ретко зборува за својот приватен живот, па толку малку е познат фактот дека првпат се оженил на 19 години.

Ја запознал сопругата Аида и во 1983 година решиле да се венчаат. Овие сопружници две години по венчавката ја добиле ќерката Надја, а како што еднаш истакна Хари, тој бил премлад и неискусен за улогата на татко, па дури десет години подоцна го добил синот Дамир. Меѓутоа, многу години подоцна се покажа дека музичарот во 1992 година го добил вонбрачниот син Мако, за што и самиот дознал години подоцна, а тоа не е единствената причина за неговиот развод.

Хари отворено призна дека во 1994 година ја запознал Јасминка, која ќе му стане втора сопруга и дури тогаш сфатил што е вистинска љубов.


– Влегов во музиката поради музиката, а не поради работите што ја придружуваат музиката. Никогаш не сум имал проблем со дрога, алкохол или коцкање. Единствено што не заштедив беше мојата сопруга, а тоа е еден од нуспроизводите што оди со музиката, тоа е мојот омилен порок. Имав мали несогласувања со сопругата, но ретко. Секогаш ѝ велам: „Кој е виновен? Сама си бираше. Ти ме избра мене, а не јас тебе”. Јас веќе на 20 години бев дефиниран како музичар и ми беше познат животниот пат. Сепак, сѐ во животот може да се преброди и надмине. Останав во брак со сопругата, компромисен брак. Поради децата – беше искрен.

Хари Варешановиќ се разведе од Аида дури во 2010 година, а потоа се ожени со Јасминка.

 

Извор: glossy.espreso.co.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7