Млада месечина во Вага носи вистинска драма! Некому животот ќе му се смени од корен
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 09/20/22 10:05 PM

Млада месечина во Вага носи вистинска драма! Некому животот ќе му се смени од корен

Овој пат месечината влегува во дипломатска Вага, со што ќе донесеме промени во нашата вообичаена рутина, најмногу на полето на партнерските односи.

Младата месечина ќе донесе многу сомнежи, ненадејни прекини и втори размислувања, а можно е и вие самите да бидете збунети од промените во вашите претходни желби и ставови. Четири знаци ќе чувствуваат поголема драма и повеќе промени од другите, а еве за кого станува збор.
Овен
Областа која ќе биде критична во наредниот период е вашиот љубовен живот. Обрнете особено внимание на избрзаните одлуки и претпоставки што ги донесувате. Венера во Девица предизвикува драма во вашата секојдневна рутина, па можете да очекувате да бидете особено ранливи во односите со најблиските. Во принцип, оваа млада месечина ќе падне најтешко на Овенот – тие нема да се чувствуваат удобно и ќе мора да застанат и да паузираат, наместо да брзаат напред како што често се случува.
Рак
Можно е да бидете многу вознемирени, а во семејството ве очекуваат големи промени. Можеби нешто во што отсекогаш сте верувале ќе се сруши како куќа од карти и ќе бидете принудени да ја промените перспективата и да ја прифатите новата. Ве очекува нестабилен период, но во исто време ова е моментот да го преоцените вашиот внатрешен свет и да сфатите што ви е навистина важно.

Вага

Подгответе се за турбулентен период Вага! Со ретроградна млада месечина и Меркур во вашиот знак, се соочувате со големи промени, особено кога станува збор за тоа како се доживувате себеси. Обрнете внимание на тоа како вашата врска влијае на вашата самодоверба. Исто така, не плашете се ако видите дека има бранови во вашата врска, која до неодамна беше идилична, наскоро повторно ќе процвета. На патот кон хармонично партнерство, неопходни се одредени дискусии, прилагодувања и компромиси.
Јарец

Новата месечина ќе ви донесе нови идеи, нови сознанија, но и подобар однос со колегите. Може да очекувате и дека ќе ве интересира ново хоби, па дури и нова кариера, а сосема е можно да се отвори патот за партнерство или соработка што може да ви донесе успех. Сепак, треба да бидете подготвени да ризикувате и да бидете отворени за нови работи за навистина да ги искористите овие можности. Исто така, и покрај добрите шанси за напредување, очекувајте напорен период на работа, со бројни предизвици во меѓучовечките односи.

(Курир.рс/ Блиц жена)


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7