Раѓала деца на погрешни мажи, а тој стрпливо ја чекал 15 години - За вистинската љубов треба трпение
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 11/23/22 8:00 PM

Раѓала деца на погрешни мажи, а тој стрпливо ја чекал 15 години – За вистинската љубов треба трпение

Љубовната приказна на Кејт Хадсон (43) и нејзиниот вереник Дени Фуџикава (36) е една од најубавите во Холивуд, а тоа е доказ дека за вистинските работи е потребно време и трпение.

Кејт конечно ја најде среќата по распадот на бракот со Крис Робинсон и врската со Мет Белами, а Дени секогаш беше покрај неа како пријател. Актерката и музичарот се неразделни, а тој ја запроси во септември со прстен вреден 300.000 долари.

Тие се во врска од 2017 година, но се познаваат од нејзината 23-та година. Кога се запознале, Кејт била бремена со Крис Робинсон, со кој сега го има 18-годишниот син Рајдер, па со Дени долго време била само пријателка. По Робинс, Кејт беше во врска со Мет Белами со кој го има 11-годишниот син Бингам.
Сè се смени во 2016 година кога Дени ја покани да оди на планинарење.

„Она што мислев дека ќе биде само пешачење со пријател, се претвори во неочекуван прв состанок. И не, на таа прва „средба“ не беше постигнат напредок. Му требаа месеци да го направи првиот чекор затоа што пријателството кое траеше 15 години мораше да се подигне на повисоко ниво за да можеме да си ги отвориме срцата и да почувствуваме чиста љубов“, вели таа.

Љубовта меѓу нив кулминираше пред четири години кога станаа родители на ќерката Рани Роуз, а потоа седум години помладиот Дени реши да клекне на едно колено и да ја запроси љубовта на неговиот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Hudson (@katehudson)

Кејт го покажа прстенот на Инстаграм, со романтична фотографија на која носи веренички прстен со малку винтиџ изглед, на кој, судејќи според фотографијата, има бисери и рубини, што многумина натера да заклучат дека актерката всушност добила два прстени од нејзиниот вереник.
Само неколку часа по објавата на социјалните мрежи, Кејт се појави на најпрестижниот моден настан во светот Мет Гала во розова креација од Мајкл Корс, но најголемо внимание привлече нејзиниот веренички прстен, сосема поинаков од тој на фотографијата.
На нејзината рака блескаше голем дијамант сместен во рамката на прстен од седум каратно злато и украсен на рабовите со неколку помали дијаманти. Неговата цена сè уште не е позната, но се проценува дека Фуждикава за неа платил меѓу 175 и 300 илјади долари. Дизајниран е од Девереуџ Бурнс, основач и дизајнер на брендот Девереуџ Лаурен.

Актерката, која е вљубена до петици, не крие колку вереникот ја воодушевува.

„Благодарение на него, се чувствувам убаво во секој момент од денот, дури и кога се караме. Се чувствувам сакано. Неговата посветеност на неговото семејство ме прави да се чувствувам безбедно, самоуверено и заштитено. Неговото семејство е број еден на неговата листа на приоритети, тој е навистина семеен човек“, рече Кејт еднаш.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7