ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/14/22 8:19 PM

(Видео) „Да не останат децата по втор пат без татко, ве молам ослободете го“, рече човекот кој изгуби две сестри

По комеморативната седница, која денеска се одржа во владиниот дом во Цетиње, со потресни зборови зборуваше Тиодор Радуновиќ кој во масакрот ги загуби двете сестри Мила и Александра Радуновиќ.

Тој со солзи во очите и видно потресен испрати барање до претставниците на властите Ненад Калуѓеровиќ од Цетиње, кој го застрела убиецот Вук Бориловиќ, да биде ослободен од секаква одговорност и властите да не го товарат за кривично дело.

Радуновиќ го повика да се ослободи од одговорноста, како што рече, „човекот што го прекина крвавиот пир во Цетиње“.

„Ве молам децата што ги има овој човек да не останат по втор пат без татко, ве молам, ве молам, овој човек да не биде обвинет“, рече Радуновиќ и рече дека тоа е херојски чин.

Додека Радуновиќ зборуваше, од салата се слушна одобрување „Така е!“, а на крајот со аплауз за поддршка на неговото барање.

Извор и фото: курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7