ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/14/22 5:35 PM

(Видео) Со „Странци во ноќта“ почна првиот танц од тридневната свадба – Се омажи пејачката Марија Груевска

Со песната „Странци во ноќта“  од Френк Синатра почна првиот свадбен танц на пејачката Марија Груевска и нејзиниот избраник Синиша Стојаноски.
Свадбата беше на отворено, во дворот на манастир во близина на Битола, од каде потекнуваат и младенците.

Присуствувале околу 600 гости на тридневната веселба, а на главниот, свадбениот ден, гостите ги забавуваа нејзините колеги Виктор Апостоловски, Марио и Александар Јосифовски.

Марија блесна во раскошен фустан од кристали и школки, инспирирана од „Малата сирена“.

Марија е целата екстравагантна и необична, па таква беше и свадбата иако се тераа и македонски обичари, како што е бричење на зетот.

Погледнете моменти од најсреќниот ден на Марија и Синиша:

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7