ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/12/22 9:49 PM

Цел свет се смее! Новата девојка на Пике, студентката Клара е копија на Шакира!

По 12 години совршена врска меѓу колумбиската пејачка Шакира и шпанскиот фудбалер Жерар Пике, во која се родија двата сина Милан и Саша, светот беше шокиран од фактот дека славниот пар се разделува.
Тогаш се пишуваше дека Пике ја изневерил својата славна девојка со помлада, а сега се појави веста дека фудбалерот е во врска со студентката Клара Киа Марти, која е 12 години помлада од него, пренесува курир.рс.


Нејзините слики се појавија на социјалните мрежи, а судејќи по сликите, Шакира оставила неверојатен белег на фудбалерот, со оглед на тоа што неговата нова девојка е помладата соседка на неговата бивша, што доведе до голем број коментари.


„Медиумите не сакаат да ја објават нејзината фотографија за луѓето да не ја споредуваат со Шакира“, коментираат на Твитер, каде го велат и следново: „Клара не требаше да започне врска со Џерард ако знаеше дека тој има семејство“.
А 23-годишната Клара има многу слична градба како Шакира, а нејзината бујна руса коса неодоливо потсетува на препознатливата фризура на музичката ѕвезда.

Клара Марти (23) е студентка која е 12 години помлада, пренесуваат странските медиуми.

Клара работи за Пике, а извори блиски до парот велат дека тие се гледаат веќе некое време, иако не се знае дали нивната романса започнала пред или по раскинувањето со пејачката.

Студентката го запознала фудбалерот додека работела на настани во неговата продукциска куќа Космос.

-Тие молчеа за нивната врска, но сите околу нив знаат што се случува. Луѓето им помогнаа да ја задржат својата романса во тајност и ги избришаа профилите на Клара на социјалните мрежи за никој да не може да ги најде нејзините слики, тврди изворо, пренесува телеграф.рс.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7