ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/12/22 12:01 PM

Двајца Холанѓани возеле трактор во Охрид, се превртеле и со тешки повреди завршиле во болница

Двајца Холанѓани возеле трактор во Охрид, па се превртеле. Со тешки повреди пренесени се во болница.

-На 11.08.2022 година во СВР Охрид, пријавено е дека, на локален пат во охридското село Горно Кољско, излетало возило Т3 трактор, при што, повредени се две лица.. Од извршениот увид, констатирано е дека возачот У.В.Ј.(25) од Холандија, изгубил контрола, удрил во дрво по што, возилото се превртело. Возачот и сопатникот В.Ј.М(22), од Холандија, со возило на Итната медицинска помош, се пренесени во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде им се констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7