ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/11/22 10:11 AM

„Не сакам хотели, шминка и штикли“ – Како изгледа јахтата на Брена од шест милиони евра?

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ имаат своја јахта, која според медиумите чини околу 6.000.000 евра и на која пејачката може убаво и квалитетно да се одмори.

– Не можам да се одморам во хотели, не сакам да се шминкам, да носам чанти, штикли. Ја сакам дивината, каде што нема гужва, прекумерна музика, мир. Претежно е на јахта, крстариме малку, пловиме. Никогаш не сум се одморила толку добро како кога бев на крстарење. Сакам читање, медитација, малку јога, пливање, пешачење, лесна храна. Медитеранскиот дух – откри Брена во интервју за Телеграф.рс.


И иако многу зборуваше за јахтата, самата пејачка откри дека има шест спални соби, а досега не покажале како изгледа целиот брод и внатрешноста. Досега јахтата можевме да ја видиме само однадвор, а нејзина пријателка еднаш објави фотографии од внатрешноста на јахтата на Фејсбук.

Дневната соба е пространа, со голем телевизор, а на мермерната маса покрај слатки и овошје може да се види и паричник полн со парички.
Една од спалните дури имаше и сопствена бања, а се внимаваше на секој детал, па и крпите беа брендирани и во боја на плочките.

– Па, тоа е убав брод од околу 100 стапки, со пет или шест спални соби. Тоа не беше само подарок за нашите души. Сакавме да си дозволиме нешто бидејќи тоа беше специфична ситуација – изјави Брена.

– Не можевме да се дружиме, можевме само да пловиме. Така барем имав една година пауза и одмор за да го правам она што навистина го посакував цел живот, да пловам и да бидам на вода. Ги сакам морето и водата. И јас исто така сакам бродови. Секако дека не стигнав да посетам се што сакав – изјави Брена во претходното интервју.

Извор: курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7