ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/11/22 9:57 AM

(Видео) „Првата нота“ те тера да мрдаш глава и тело – Нова песна на Тони Зен

Музиката на Тони Зен отсекогаш била единствена мешавина на храброст и интелигенција.

Важи за човек кој ги поместува границите и кој не прифаќа компромис во музиката. Веднаш по првите тактови на било која негова песна се препознава неговиот единствен стил. Пред многу години публиката го препозна, а со секое ново слушање на неговите песни тоа и го наградува.

По успешното пласирање на песната „Планот“, следува уште една која го носи насловот „Првата нота“.

Ова е вториот сингл со видео запис според планот, на кој слушателите и гледачите нема да останат рамнодушни.

„Првата нота“ те тера да мрдаш глава и тело. Многу сум задоволен затоа што се оствари оваа соработка помеѓу луѓето во кои верувам. Веќе кажав дека ова е само почеток. Наскоро следува и новиот, 7-ми албум во кои ќе бидат сите нови песни од потпишувањето на договорот со „Прагма продукција“. – вели Тони Зен

На видео записот се потпишуваат Владислав Гавриловски и Илија Димкоски, а музиката ја направија Нино Васков и Ики.

Премиерата на песната „Првата нота“  беше вчера во 20 часот, на официјалниот Youtube канал на Тони Зен.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7