ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/11/22 9:16 AM

Ја силувале пред сопругот, па од стрес добила рак – Потресни детали од животот на актерката Фран Дрешер

Популарната актерка Фран Дрешер се прослави со улогата на дадилката Фран во серијата „Дадилка“, која беше една од најгледаните во деведесеттите.

Фран зборуваше за трауматичното искуство низ кое поминала.
Во 1985 година, кога имала 28 години, актерката била силувана. Деталите за овој настан, како и последиците со кои се соочи по трауматичното искуство, таа ги објави во својата автобиографија, која неодамна беше објавена.

Во текот на една вечер, додека актерката и нејзиниот сопруг уживале со својата пријателка и престојувале во кујната од нивната куќа, разбојници упаднале во нивниот дом, а потоа ги силувале Фран и нејзината пријателка. Разбојниците им се заканувале со пиштоли, додека нејзиниот сопруг Питер Марк Џејкобсон бил врзан и принуден сето тоа да го гледа.

„Тогаш не знаевме дека овој човек и неговиот брат се на условна слобода. Беше ужасно да се помисли дека е затворен, а потоа ослободен, а тоа го направил после се“, изјавила актерката.

Иако била преплашена од овој настан, успеала да го опише насилникот на полицијата, па властите брзо успеале да го пронајдат.

„Бидејќи имам фотографска меморија, им помогнав на полицијата и на илустраторот да направат скица според која подоцна го пронајдоа и го приведоа“, изјави Фран.

Човекот кој ја силувал актерката и нејзината пријателка сега е затворен, а ова сознание ѝ го олеснува погледот на овој настан, бидејќи сега е сигурна дека тој повеќе нема да направи нешто слично на некого.
“Барем после се што го имав тој крај, кој го немаат многу жени. Не морам да се плашам да го сретнам зад аголот. Откако се случи, им кажав на пријателите, но немав сила да им се јавам на родителите и да им кажам што се случило“, открила актерката.

Фран за силувањето за прв пат проговори во 1996 година, кога и беше дијагностициран рак на матката, а деталите за ова искуство ги напиша во својата автобиографија „Ентер Њхининг“.

Извор: нова.рс

Фото: принтскрин Јутјуб


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7