ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/10/22 3:26 PM

(Видео) Дојава за бомба на концертот на Карлеуша во Бања Лука, а таа пак гола на дожд

Јелена Карлеуша одржа концерт во Бања Лука, а пред самиот крај на спектакуларниот настап, кој ниту дождот не можеше да го спречи, пристигна анонимна дојава за бомба.

Како што јавуваат босанските медиуми, дојавата пристигнала десет минути пред полноќ, а потоа бил извршен антидиверзантски увид и било констатирано дека нема опасност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)


Полицијата соопшти дека нивни припадници работат на расветлување на оваа лажна пријава и откривање на лицето што ја поднело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)


„Синоќа околу 23 часот и 50 минути непознато лице се јавило во Полициската управа Бањалука и пријавило дека во тоалет во ресторан во населбата Ада во Бања Лука била поставена експлозивна направа. Од извршените проверки и прегледот на ПДЗ е утврдено дека се работи за лажна пријава“, соопшти Управата на полицијата во Бања Лука.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7