ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/10/22 10:14 AM

За вакви мали се казните – Пијани возачи на автобуси и камиони казнети утрово во Битола

Во текот на утринските часови во периодот од 04:30 до 07:00 часот на тероторијата на СВР Битола во спроведената акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат товарни моторни возила и автобуси под дејство на алкохол, казнети се шест возачи.

Како што информираа од МВР, на сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7