ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/10/22 10:11 AM

(Видео) Им се смеат на „патлиџан туризам“, а тие со пари се поголем срам – Тепачка за лежалка во Палма де Мајорка

Цело лето слушаме и гледаме дискусии на социјалните мрежи на тема „Патлиџан туризам“, но едно видео на ТикТок докажува дека однесувањето на туристите нема врска со нивната националност и пари во џеб, туку со основното образование, што е многу индивидуална работа.

На ТикТок вирално стана снимка од Светлана, туристка од Русија, која престојувала во хотел во Палма де Мајорка.

Светлана направи видео кое брзо стана хит, а го погледнале преку 2,6 милиони луѓе.

@svetlana14099♬ оригинальный звук – Svetlana

Во видеото Светлана верно го пренесе моментот кога орда гости на хотелот точно во 9 часот наутро трчаа фатат место покрај хотелскиот базен.

Портата од базенот се отворала точно во 9 часот наутро, а толпа туристи чекаше како наполнет пиштол, а започна стампедо за да го заземе најдоброто место покрај базенот.

Коментарите на ова видео се многубројни, бурни и сурови, а ова се само некои од нив: „Каков куп страдалници“, „Патетично и грозно“, „Апсолутни губитници“, „Колку се бесрамни“, „Јас сум ми е од тоа да го гледам ова“, „Ова не е одмор, ова е кошмар“.

Извор: курир.рс

Фото: принтскрин


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7