ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/9/22 9:38 PM

Претседателот многу сака игри на вода – Урнебесни слики од парот Макрон на одмор

Францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит уживаат во Бормес-лес-Мимосас, официјалната летна резиденција на Бреганкон од 1968 година.

Така брачниот пар Макрон мислел дека ќе имаат целосна приватност, но сепак, папараците беа упорни и направија ексклузивни фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @e.macron.2022

Емануел бил уловен во моменти на релаксација, додека возел кану и скутер, кои светската јавност немала прилика често да ги гледа.

Од сликите може да се заклучи дека сака водени спортови, но сака и да се сонча, па веќе се исончал, а Брижит Макрон не е љубител на морските активности.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Em soutien ♡ (@emsoutien)


Овие фотографии направија огромен бум на Инстаграм и Твитер, а публиката особено ја забавуваше изразот на лицето на францускиот претседател со широка насмевка. Многу дами беа изненадени од мускулите на првиот човек на Франција, па ги пофалија извајаните бицепси и одличното торзо.
А неговата сопруга која е 24 години постара папараците не успеаја да ја фотографираат во костим за капење, но затоа покажа феноменален стајлинг на плажа – бела широка кошула и кратко здолниште во маслинесто зелена боја и без шминка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @e.macron.2022


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7