ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/9/22 8:46 PM

(Видео) Купила половна чанта и кога ја отворила се шокирала од ковертот внатре

Една жена пронашла дизајнерска чанта за цена  6,99 долари, но она што беше шокантно е содржината што ја нашла внатре.
Линора Силверман отишла во локална продавница за ситни производи во нејзиниот роден град Филаделфија и зела чанта „Тонер“.

Почнала да ја чисти бидејќи била валкана и со остатоци од шминка, ја превртела од сите страни, вклучително и од дното, а се шокирала кога пронашла плико со писмо и сметки од вкупно 300 долари.
– Чекај да ти кажам што најдов внатре – а потоа ја вперила камерата кон внатрешноста на чантата.

– Погледнете внатре, сето тоа е валкано и мрсно, но мислев дека можам да го исчистам – рече таа, а кога стигна дома, почна да чисти, а потоа го отвори капакот на дното на чантата за да ја извади нечистотијата и од таму.

– Најдов плик со пари – рече таа и покажа на местото каде што го најде.
На пликот имало и неколку напишани реченици кои Линора ги прочитала.

@marthainfused Check your mother’s purses before you donate them to goodwill! #justsaying #omgchallenge #foundmoney #goodwillfinds #goodwill #donate #justkiddingrelax ♬ original sound – Be A Martha


– Имам три деца, а моите работи ќе ги дадат на Гудвил (добротворна организација) кога ќе умрам, па сега нивното наследство го ставам во моите омилени работи.

Таа продолжи да чита, но приказната доби неверојатен пресврт.

– Оваа чанта ја добив пред многу години од девојката на мојот сопруг. Се вратив дома рано од посетата на моите родители во Конектикат. Сигурно заминала набрзина бидејќи ја заборавила чантата и чевлите. Ја носев таа торба секој ден. Се прашувам дали мојот сопруг знаел дека тоа е од неговата девојка.

Последната реченица е своевидно збогување и инструкции што да се прави со парите.

– Ја носев секој ден и ја подарувам затоа што моите деца не ја сакаат, па оди купи си нова чанта. Со љубов Марта – заврши со читањето на пораката.
Потоа го отворила пликото и видела 300 долари внатре и се воодушевила. Нејзините придружници ја советуваа да се распраша и да ја пронајде Марта.
Марта е добро позната во околината и често доаѓа да донира предмети, па дури и нашла работничка, Бретани, во една од нив која тврдела дека неколку пати ја сретнала Марта. Силверман ги подигнал предметите што Марта ги подарила и во секој нашла пари и пораки слични на оние што ги нашла.
Сè уште не е познато колку предмети донирала Марта, но Линора им кажала на своите следбеници дека планира да ја продолжи потрагата по Марта и дека се надева дека е жива и здрава.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7