ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/9/22 1:57 PM

Во луна парк нема да се градат високи згради, рече Арсовска

Градоначалничката на Скопје денес на новинарско прашање демантираше дека во луна парк ќе се градат згради.

-Во Луна парк нема да има ништо освен реквизити пшто се потребни за забава. Никакви згради, за жал тоа се манупулации од луге ко сакаат да наштетат. Проектот е луна парк. Нема сечење на дрвја. По повеќе од скоро две децении новите генерации треба да ја имаат младоста која сме ја имале ние. Планот е во постојниот реон, проектот е во финална фаза и нема никакво излегување во рамките од она што е предвидено, рече Арсовска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7