ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/9/22 9:38 AM

„Почина на 28 години“ – Канје Вест одвратно го слави раскинувањето на бившата Ким Кардашијан и дечко и

Канје Вест се најде на удар на критиките за лажната насловна страница на Њујорк Тајмс во која се објавува „смртта“ на Пит Дејвидсон, само два дена откако ѕвездата се раздели од неговата поранешна сопруга Ким Кардашијан.

Фанови заклучија дека несоодветната објава на Инстаграм е „навистина погрешна“.
Канје (45) објави слика на својот Инстаграм профил на која пишува: „Скејт Дејвидсон почина на 28 години“ – славејќи ја „мртвата врска“ на Пит (28) и Ким (41).

Додека некои фанови се забавуваа со објавата, други му порачаа веднаш да ја избрише објавата.

Канје претходно беше прогласен за омаловажување на својот наследник во минатото.

Обожавателите пишуваат дека „Ова не е ни смешно“, му велат дека е срам, да престане со овие глупости и да се фокусира на неговиот занает и децата!
– Ова момче има само 28 години! Ако сакаш да тролаш некого, тролај се себеси затоа што си се оженил со таа пластика и си паднал во тој семеен ров. Порасни! Вакво нешто повеќе не смее да се толерира, е пораката на бројни други коментатори.

Ким и Вест се венчаа во 2014 година, но таа поднесе барање за развод. Таа почна да излегува со Пит Дејвидсон, но парот во саботата објави дека се разделиле по девет месеци.

Инсајдер изјави за Дејли Мејл дека тие одлучиле само да бидат пријатели, наведувајќи ги тешките распореди и долгите растојанија додека Пит работи на проект во Австралија додека Ким е во САД.
Пит, всушност, поминал месеци на снимање на „Волшебници“ во Австралија, каде Ким го посетила во јули – тие биле на романтичен одмор. Меѓутоа, нивниот луксузен престој во луксузна „еко-ложа“ со пет ѕвезди во џунглата очигледно не бил доволен за да се спаси врската на двојката.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7