ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/8/22 1:12 PM

(Видео) Џенан Лончаревиќ ја препеа „Ако утре ме нема“ на ДНК – Која верзија ви е поубвава?

„Ако утре ме нема“ на ДНК и Џамбо Агушев оркестарот доби своја српска верзија со наслов „Ако сутра ме нема“ и тоа во изведба на Џенан Лончаревиќ.

-Можеби звучи неверојатно, затоа што ретко се случува изведувачи од соседството да препеат наша тема, но кога станува збор за „стварите“ на ДНК тогаш ништо не е невозможно, велат Панчо и Андреј.

До соработката дојде случајно, благорадение на нивниот заеднички колега и големо музичко име, неверојатниот Сергеј Ќетковиќ.

„Сергеј беше воодушевен од песната, ми ја пушти да ја слушнам и веќе немаше простор за дискусија зашто знаев дека морам да ја снимам. Веднаш стапив во контакт со Панчо и за кратко бев кај Лазар Цветкоски во студио. Добивме одличен финален производ за кој добивам само позитивни реакции. Им благодарам и на Панчо и на Андреј што  несебично ме поддржаа во желбата да снимам своја верзија на „Ако утре ме нема“, вели Лончаревиќ.

Музиката за „Ако сутра ме нема“ е на Панчо и Лазар, препевот на верзијата на Џенан е на Сергеј Ќетковиќ, а аранжманот е со потписот на Лазе во чие студио и е продуцирана и снимена.

Делот со трубачите, секако, му припаѓа на Џамбо Агушев оркестарот.

Погледнете ги двете верзи, која ви се допаѓа повеќе?

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7