ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/6/22 7:40 PM

Не е важна државата туку срцето – Украина се заблагодари за македонските тенкови

Советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Михајло Подољак, преку Твитер се заблагодари за донацијата која Македонија ѝ ја прати на Украина. За тенковите Т-72 тој на украински и на македонски јазик на Твитер напиша:

-Пријателот се познава во неволја. Не е важно со каква големина е твојата земја, важно е какво срцето. Многу народи денес ќе покажат повеќе храброст од половина од Г20. Како Северна Македонија, која ѝ пружи помош на Украина. Ние никогаш нема да го заборавиме ова“, напиша Подољак.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7