ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/6/22 3:00 PM

Судар на два велосипеди во Охрид – Ја бутнал и побегнал, со тешки повреди пренесена во болница

Необична сообраќајка се случила во Охрид.

-На 05.08.2022 година во 17.00 часот во СВР Охрид пријавено е дека близина на хотел на брегот на Охридското езеро, М.Ј( 56) од Куманово, која управувала велосипед, била удрена од друг велосипед, кој го напуштил местото, при што паднала. Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде и биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7