ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 08/5/22 9:00 PM

„Да не беше тој филм немаше да спијам со 200 мажи“, вели најпознатата „милфица“ и најсекси мама

Џенифер Кулиџ, ѕвездата на филмовите „Американска пита“, „Правна русокоса“ и најновата хит серија на ХБО „Белиот лотус“, која го носи епитетот „оригинална МИЛФ“, признала дека имала многу интимни врски по филмската сензација во 1999 година.
„Американска пита“ и донесе голема популарност на актерката и комичарка Џенифер Кулиџ. Таа изјавила дека благодарение на култната итрина на мајката на Стифлер, која го завела, а потоа спиела со другарот на нејзиниот син и така ја добила етикетата „МИЛФ“, спиела со 200 мажи, а улогите кои најчесто и се нудат биле поврзани со секси мајки.

– Имав многу придобивки поради тој филм. Како да кажам, да не беше тој немаше да спијам со 200 луѓе. Можеби сето ова внимание го добив само затоа што луѓето сè уште ме гледаа како мајка на Стифлер или поради мојата улога во „Правна русокоса“. Пред тоа имаше луѓе до кои не можев да дојдам, потоа ме повикаа да бидам дел од нивниот проект – изјави Кулиџ за „Variety“.


Џенифер Кулиџ изјави дека пред снимањето на серијата „Белиот лотос“ била многу незадоволна од својот изглед бидејќи се здебелила за време на карантинот.
– Не ми се допадна како изгледам, иако Мајк Вајт (режисерот на серијата) специјално за мене ја напиша улогата. Не знаевме дека ќе биде хит. За малку ќе ја пропуштев можноста само затоа што бев убеден дека не изгледам како што треба“, изјави Кулиџ.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7