ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/29/22 7:35 PM

(Видео) Гостите во паника се евакуираат, голем пожар во Мармарис, Турција

Денеска во туристичкото градче Ичмелер кај Мармарис избувна пожар, за кој се уште не се знаат причините.

Туристите се исплашени од пожарот, кој почнал  да се шири иако пожарот се гаснел и од копно и од воздух.
Во тек е евакуација на туристи од седум вили.

Пожарот се гансе и со хелихоптер и авиони, но поради силниот ветер и високите температури тешко се гасне.

Погледнете ги видео снимките од стражниот пожар направени од туристи и агенции:

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7