Нема сила и лоши луѓе што можат да ме спречат, рече Карлеуша за забраната да пее на „Роштилијада“
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/24/22 11:32 PM

Нема сила и лоши луѓе што можат да ме спречат, рече Карлеуша за забраната да пее на „Роштилијада“

Пејачката Јелена Карлеуша жестоко реагираше на веста на Данас.рс дека Движењето за Лесковац собира пари за да и плати да не настапува на лесковачката „Роштилијада“.

Во коментарот под објавата за оваа вест на Инстаграм страната на Данас, таа напиша дека сигурно ќе пее во Лесковац на отворањето на „Роштилијада“ и дека плоштадот ќе биде доволно мал за да ги собере сите луѓе кои ќе дојдат да ја слушаат. .

„И не дека ќе пеам, туку ќе направам светски концерт како и секогаш, а нема таква сила и лоши луѓе што ќе ме спречат. Само ме гледајте“, напиша Карлеуша.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7