Ужас! Поплави во Русија, автомобилите пливаат низ улиците
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/24/22 10:19 PM

Ужас! Поплави во Русија, автомобилите пливаат низ улиците

Вонредна состојба е прогласена во рускиот град Сочи на Црното Море по обилните дождови во неделата навечер, напиша градоначалникот на Сочи Алексеј Копајгородски на својот канал Телеграм.

– Во градот е прогласена вонредна состојба. Природна катастрофа во изминатите три дена предизвика штети во сите делови на градот – напиша тој, а пренесе ТАСС.

Според него, ситуацијата е многу сериозна.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7