ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/21/22 8:00 PM

Ако имаш 26 години стара си за него ! Најпосакуваниот ерген Леонардо ди Каприо сака млади девојки

Леонардо ди Каприо е еден од најуспешните и најбогатите актери во светот.

Неговото богатство се проценува на неверојатни 300 милиони долари. Сопственик е на скапи недвижнини, а покрај скапите јахти, автомобили и вили кои ги поседува, актерот има и свој остров. Има и непроценливи уметнички дела.
Се верува дека актерот потрошил 23 милиони долари на три имоти во рок од четири месеци.

Тој потрошил околу 5,2 милиони долари на резиденција во Палм Спрингс, Калифорнија, модерна оаза со базен, спа центар, тениско игралиште, шест спални соби, осум бањи и голема куќа за гости. Тој купил и стан изграден во холистички дух, чија вредност е околу 10 милиони долари, во зградата Делос во њујоршкиот Гринич Вилиџ.
Тој поседува и стан од осум милиони долари во Њујорк, како и куќа од соништата во Малибу.
Не е ни чудо што жените лудуваат по него. Покрај тоа што е богат и успешен, актерот важи за еден од најдобрите момци во Холивуд. Имаше бурни врски, го поврзуваа со најубавите и најпосакуваните жени. Едноставно, моделите доминираа во неговиот љубовен живот, па почнаа да кружат приказни дека актерот најмногу сака жени од таа индустрија.

Моментално ужива во љубовта со 23 години помладата Камила Мороне, а се запознале кога таа имала само 10 години. Она што е интересно е што ги запознал Ал Пачино, кој во тоа време се забавувал со нејзината мајка.
Поради големата разлика во години, парот често се соочува со негативни коментари и осуди од јавноста.

Избраничката на Ди Каприо рече: „Со кого излегувам е само моја работа. Мислам дека секој има право да излегува со кого сака“.

Ди Каприо отсекогаш имал многу помлади девојки од него, што поттикна гласини дека актерот прифаќа само девојки кои се најмалку 20 години помлади од него.
Неспорно е дека актерот сега има и пари и слава, што го прави уште попосакуван за жените. Но, пред да стане сето тоа, имал многу пречки.

Единствена поддршка беа неговите родители, кои го бодреа и веруваа во него и неговиот талент.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio)


Во една прилика, додека неговата мајка го носела во стомакот и се восхитувала на креациите на Леонардо да Винчи во една галерија во Фиренца, бебето почнало да ја турка. Џорџ мислеше дека син му сигнализира – ќе се вика Леонардо!

Така всушност актерот го добил ова звучно име.
„Може да се каже дека имав среќа при раѓањето. Моите родители се неверојатни луѓе. Тие раскинале кога имав една година. Но, никогаш, никогаш не се чувствував како да живеам во нецелосно семејство. Тато секогаш беше таму и ме израснаа заедно. Веројатно затоа што се хипици“. – рече Леонардо.

Уште како мало момче, Ди Каприо ги имал своите соништа и сонувал еден ден да стане актер.

“Решив да станам актер на пет години. А моите родители совесно ме носеа на разни часови, на бескрајни аудиции, го приспособуваа својот распоред на мојот.

Мама само рече: “Никому ништо не должиш, можеш да го спречиш тоа во секој момент.“ – откри актерот и додаде:
-И татко ми ме тешеше по неуспехот. Еднаш се расплакав кога повторно ме одбија, а тој толку убедливо рече: „Еден ден ќе ја добиеш улогата. Не се сомневам!“  И сето е поради тоа што во училиште учев полошо од било кој, бев потпросечен или се расправав со сите, или ги засмејував сите.

Воопшто, немаше ништо од шармантниот мал уметник во мене. И не можев да се наречам себеси како ветувачки мал талент. Се сеќавам на училиштето како на сафари во дивината – без водичи и чувари… Но моите родители истрајаа.

Неговиот живот и кариера почнуваат да се менуваат кога ја добива главната улога во познатиот филм Титаник. Филмот отвори големи врати во кариерата на актерот, а многумина се согласија дека Ди Каприо едноставно е роден за улогата.

Наскоро тој почна да добива неверојатни понуди.

Леонардо ди Каприо е познат и како еден од најголемите хуманитарци, кој се обидува да ги држи анонимни сите свои донации. Познат е и како борец за заштита на екологијата, а основал и своја фондација која се занимава со заштита на животната средина.

Извор: Курир.рс

Фото: Фејсбук


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7