ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/19/22 7:03 PM

Славењето почна: Ковачевски пресече торта со македонско знаме во Брисел

По меѓувладината конференција и заедничката прес конференција, македонската, албанската влада и европските претставници организираа неформална средба, односно коктел по повод  отпочнувањето на преговорите.

Симболично тие заеднички пресекоа торти со знамињата на двете држави и ЕУ

Посетата на Брисел завршува уште денес, откако претходно премиерот Ковачевски објави дека ги отпочнуваме преговорите со Унијата.

Погледнете го свеченото сечење на тортите:

Фото: Вања Мицевска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7