ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/7/22 8:01 PM

(Видео) „Не може да ме попиташ, може само да те пошљакам“ – Како Македонец одговори на бугарски новинар!

Бугарски новинари ги следат протестите во Македонија, каде веќе скоро цела недела се протестира против францускиот предлог.

На прашањето на новинарот зошто Северномакедонците протестираат момче му одговори и стана хит на социјалните мрежи.

-Не може да ме попиташ, може само да те пошљакам, му рече момчето.

На социјалните мрежи момчето Дарко веќе стана хит и омилен меѓу користиницте. Некои од нив го нарекуваат- цар!

Погледнете го видеото:

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7