ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/7/22 11:51 AM

Сите европски лидери ги чека судбината на Џонсон, вели челичната дама на Путин

Судбината на британскиот премиер Борис Џонсон би можела да ги снајде и другите европски лидери, изјави Валентина Матвиенко, претседател на Советот на федерацијата на Руската Федерација.
Матвиенко смета дека оставката на Џонсон е неизбежна.

– Тој беше главниот русофоб и јастреб – рече претседателот на Советот на федерацијата на Руската Федерација.
Британските медиуми јавуваат дека Борис Џонсон денеска ќе поднесе оставка како лидер на конзервативците – тој ќе остане премиер до есен.

Извор: Србијаданас.рс

Фото: commons.wikimedia.org


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7