ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/6/22 9:06 PM

Овој човек вечерва требаше да ме убие, рече Мицкоски и објави фотографија

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред малку на неговиот Фејсбук профил објави фотографија под која напиша:

-Ова е човекот, кој вечерва требаше да ме убие. Барам итно да биде приведен од Спасовски и МВР, напиша Мицкоски со хаштаг- нема повлекување за Македонија.

Вечерва во Скопје се одржува петтиот ден од протестите против францускиот предлог.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7