ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/5/22 9:33 PM

Нереди пред Собрание, демонстрантите ја бутнаа оградата и со предмети фрлаа кон полицијата

Демонстранти вечерва четврт ден повторо се собраа пред Влада, потоа продолжија пред МНР, па пред Собрание.

Тука беше бутната заштитната ограда и поголем дел со качулки фрлаа со предмети кон собранието и полицајците.

Има и повредени, а некои од демонтрантите беа приведени. Поголем дел од демонстрантите се разотидоа.

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7