ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/5/22 3:51 PM

Украинец од Харков ноќеска дивеел во хотел во Охрид

Украинец нокеска дивееле во хотел во Охрид, информираат од СВР Охрид.

-На 05.07.2022 година во 01 часот во СВР Охрид е приведен Р.Ч.(42) од Харков-Република Украина. Тој, претходно во хотелски објект лоциран на кеј „Македонија“ во Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно и непристојно однесување кон вработените и присутните гости. Против него ќе биде поднесена пријава по законот за прекршоци против јавниот ред и мир, информираат од СВР Охрид.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7