ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/5/22 12:09 PM

Ќе се освежиме! Од петок темепратурите ќе се намалат за десет степени

Денес и утре во попладневните и вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, наместа во форма на невреме со појава на град – најавија од УХМР.

Утре во северните делови ќе има пад на температурата за околу 3 степени.

И во делови од Скопската Котлина денес и утре во попладневните и вечерните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има и услови за појава на краткотрајно невреме со град.

Под влијание на нов влажен бран во петок и сабота ќе биде нестабилно, на повеќе места со обилни врнежи од дожд (над 20 л/м2), значителен пад на температурата (за околу 10 степени), локално во форма на невреме со силни електрични празнења, град и засилен ветер – велат метереолозите.

Од УХМР препорачуваат во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7