ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/5/22 11:00 AM

Двајца градежни работници починаа при пад на кран во Кавадарци

Две лица починаа при пад на кран во Кавадарци – потврдија за агенцијата МИА од Министерството за внатрешни работи.

Информацијата за МИА ја потврдија и од Основното јавно обвинителство во Кавадарци од каде велат дека несреќата се случила на локација каде се гради зграда.

На местото на несреќата се присутни јавен обвинител, увидна екипа и трудова инспекција.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Смртта на двете лица е констатирана од страна на екипа на Брза помош. 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7