ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/4/22 8:14 PM

(Видео) Со јајца, камење и петарди кон Влада – Трет ден протест против францускиот предлог

Со јајца, камењ и петарди вечерва демонстрантите фрлаа кон Влада а дел од нив се судрија и со полицијата.

Вечерва трет ден се одржува протестот под мотото „Ултиматум – Не благодарам“ против прифаќањето на „француски предлог“ за кревање на бугарското вето и почеток на преговорите на Македонија за членство во ЕУ.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7