ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/4/22 3:15 PM

(Видео/Галерија) Од дечиња до пензионери – Каква забава имаше на Д-Фестивал во Дојран

Од дечиња што преодуваат па се до поензионери а најбројни беа младите кои уживаа три дена на најмасовскиот фестивал „Д – Фестивал“ во Дојран, кој се одржа викендов.

На шест сцени и над 50 музички артисти беа задолжени за забавата и атмосферата на фестивалот. Посетителите кампуваа и учествуваа во богатата програма дополнета со изложби, работилници, програма за деца, театар, плажа, перформанси..

Погледнете дел од атмосферата низ објективот на ММС:

Фото: Кире Андонов

Покрај најавената програма, имаше и Secret show на кое Дубиоза Колектив изненадија со нивниот настап:


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7