ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/4/22 7:00 PM

Каде е Славко, единствениот дечко кој го покажа Марија Шерифовиќ

Сексуалната ориентација на Марија Шерифовиќ со години го привлекува вниманието на јавноста, а музичката поп ѕвезда во својот автобиографски документарец призна дека го сака истиот пол.

Единствениот маж кој и го претстави на јавноста беше црногорскиот пејач и актер Славко Калезиќ.

Тие ја започнаа својата врска во 2007 година, набргу откако Марија победи на Евровизија и беа заедно шест месеци, а емоциите не ги криеја од јавноста.
– По нејзината победа бевме заедно. Искрено, тогаш разговаравме, но тоа искрено не ми помогна во кариерата, имав своја стратегија – изјави своевремено Славко во емисијата „Амиџи шоу“ со Огњен Амиџиќ.

Марија пред медиумите проговори за крајот на оваа љубов.
– Морам да се фокусирам на работата, и не сакам никого да оптеретувам. Љубовта на далечина едноставно не траеше, изјави Марија.

Многумина велеа дека романсата со Марија го прославила Славко или барем му помогнала да се пробие.

По раскинувањето, Славко продолжи да ја гради својата кариера, а во 2017 година ја претставуваше Црна Гора на Евровизија.

Учествуваше и во англиското талент шоу „Икс фактор“, каде не го криеше воодушевувањето од пејачката Никол Шерцингер.

Во споменатиот натпревар на еден свој настап доживеа пех кога на сред настап му падна киката по која беше препознатлив.

Кога го бранеше знамето на Црна Гора, имавме можност да го видиме со познатиот долг кик на главата и костим составен од два дела, здолниште и проѕирна маичка. Набргу потоа следеше тотално поинаков костим – Калезиќ беше облечена во проѕирен комбинезон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavko (@slavkokalezic)

Славко денес има 36 години, активен е на социјалните мрежи и со своите следбеници споделува моменти од својот живот. Забележливо е дека изгледа сосема поинаку отколку во периодот кога беше во јавноста поради врската со Марија.

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7