ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/3/22 9:35 PM

Уште една жена (40) настрада од ајкула во Хургада, плажите затворени

Уште една жена настрада во напад на ајкула во Црвеното Море јужно од Хургада, соопшти египетското Министерство за животна средина.

Телото на 40-годишна романска државјанка е пронајдено неколку часа по смртта на 68-годишна Австријка на која ајкула и ги скинала раката и ногата.

Египетското Министерство за животна средина во соопштение наведе дека е формиран комитет кој ќе ги испита околностите на нападот и веројатно научните причини зад него.

Властите во меѓувреме затворија дел од брегот на Црвеното Море.

Првата жртва по нападот била пренесена во локална приватна болница, но и покрај напорите на медицинскиот персонал, таа им подлегнала на повредите. Станува збор за Австријка која во последните пет години живеела во Египет со својот сопруг Египќанец.

Извор: пинк, рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7