ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/3/22 6:53 PM

Здравко ја откри тајната на неговиот младешки изглед – Не е се во гените

Една од најголемите балкански музички ѕвезди е секако пејачот Здравко Чолиќ.

Она што е карактеристично за Чола е тоа што отсекогаш имала младешки изглед, а многумина се прашуваат која е неговата тајна, која сега е откриена.

Додека неговите колеги посегнуваат по пластична хирургија, во случајот на Чола не е поентата, туку сосема природен третман.
Еден од нив е хипербарична комора. Здравко е првиот во овој регион кој популаризира специфичен медицински третман базиран на чист кислород. Се вдишува под притисок поголем од атмосферскиот.
Краток престој во оваа специјална капсула е доволен за белите дробови и тенот да бидат како нови. Покрај изгледот, Чола на овој начин ги одржува и гласните жици, неговиот најважен апарат.

Благодарение на хибербаричната комора, изгледот на Здравко Чолиќ е беспрекорен, а малкумина би поверувале дека пејачот веќе навлезе во осмата деценија.

Извор: republika.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7