ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/2/22 3:02 PM

(Видео) Машала! Светска свадба во Охрид на актерката Ебру Шахин и НБА кошаркарот Чеди Осман

Главна атракција деновиве во Охрид е свадбата на турската актерка Ебру Шахин и кошаркарот Чеди Осман Осман.

Причина за оваа свадба да се случи токму во Охрид е македонскмото потекло на Чеди, кој иако е светски популарен НБА кошаркар, игра за Кливледн Кавалирс, се неговите македонски корени, бидејќќи е роден и некмолку години живеел во Охрид пред да се иселат.

Познатата убавица, турската актерка Ебру Шахин, пак, кај нас е позната по улогата на Рејхан Шадуоглу и љубовта со Миран во серијата „Херцаи“.

https://www.youtube.com/watch?v=nPm597cExIs

Свадбата, која беше само со најблиските, се случи на бродот „Кристина ројал“ вчера, а пристигнувањето на младенците на бродот не беше незабележано од голем број минувачи и туристи, кои ги сликаа и снимаа.

СВадбата траеше два часа, а бродот пловеше нив Охридското Езеро.

Сепак, како што пишува Гласот на Америка, главната свадба на ововј популарен вљубен пар, ќе се одржи идната недела во Чешме.

Погледнете дел од атмосферата:

 

Ебру и Чеди веќе неколку дена се во Охрид и постојано на социјалните мрежи објавуваа фотографии од нивните прошетки.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ebru Şahin (@rebrusahin)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ebru Şahin (@rebrusahin)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ebru Şahin (@rebrusahin)

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ebru Şahin (@rebrusahin)

Ебру и Чеди важат за еден од најсилните парови во Турција и покрај тоа што актерката е многу зафатена со снимањата на серијата „Дестан“, и двајцата успеваат да живеат убави моменти.

Но, она што е познато е дека љубовта меѓу нив се родила на прв поглед, поточно, Чеди откако ја видел била воодушевен од Ебру.

„Таа е избраната. Го знаев тоа од денот кога ја видов. Прстенот го имам од лани, собрав храброст и го понудив. Тоа е најдобриот настан во мојот живот, изјавил Осман за медиумите.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7