ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/2/22 8:00 PM

Бизарни бракови: Се заљубиле кога таа имала 13, а тој 47! Потоа неговиот син (30) ја оженил нејзината мајка (46)

Стапиле во врска кога имала само 13 години,а  тој 47! Нивниот брак го шокираше светот: Потоа неговиот син ја ожени нејзината мајка.

Легендарниот музичар Бил Вајман далечната 1989 година се оженил со 34 години помлада девојка и тоа бил најконтроверзен брак на осумдесетите. Славниот музичар Бил Вајман (85), зад себе има богата мзуичка кариера, а бил басист и основач на легендарниот бенд  „Rollingstones” од 1962 до 1993 година.

Бил Вајман меѓутоа останал запаметен и по турбулентниот приватен живот. Јавноста останала затекната и шокирана кога славниот музичар од осумдесетите години на минатиот век е во врска со тогаш 13-годишна девојка Менди Смит, со која подоцна се оженил.

Кога се запознале, Менди била тинејџерка и само што наполнила 13 години.

Како што Менди подоцна кажала во едно интервју , првиот секс го имала кога имала 14 години, а со оглед на тоа дека тоа го изјавила во екот на други секс скандали во англија, Вајман се пријавил во полиција.


„Отидов во полиција и во државното обвинителство и ги прашав дали треба да разговараат со мене. Тие рекоа „не“.

На почетокот тие ја криеле врската, а за ромнсата јавноста дознала кога Менди наполнила 16 години, период кога во Велика Британија со закон се дозволени години за стапување во врска. Наделжните органи сепак сакале да подигнат обвинение, меѓутоа, од тоа немало ништо иако се знаело дека Вилман го прекршил законот. Како што кажале тогаш, хемијата помеѓу нив веднаш проработила, но сакале да почекат додека Менди стане полнолетна.

На лудиот камен застанале во 1989 година кога таа наполнила 18, а тој имал 52 години. Меѓутоа, бракот траел само две години, а официјално се развеле во 1991. Бракоразводната парница траеле долго и била многу мачна, а Мери од таа парница излегла побогата за 80.000 фунти.

-Беше тоа љубов, чиста љубов а не страст, иако сите биле уверени дека се работело за тоа-кажал Бил, па додал: „Бев неверојатно глупав што воопшто помислив дека тоа може да функционира, таа беше премлада. И онала сакала и морала да искуси животот пред да се омажи“.

Меѓутоа никогаш крај на бизарностите. Во 1993 година, Бил Вамон, 30-годишниот син од првиот брак, Стивен се венчал со мајката на Менди Смит, Петси, кога тогаш таа имала 46 години. Тој скандалозен брак после 1 година се распаднал.

Менди Смит истата година своето судбоносно да му го кажала на фудбалерот Пат Ван Ден Наувеј, но и овој брак траел само две години.

Во 2001 година кратко била верена за Ванити Фаир моделот, Иан Мобис со кој го добила синот Макс Харисон.

Се преселила во Манчестер каде го одгледувала детето како самохрана мајка, од јавноста целосно се повлекла. Денес со сестра и Никол раководи своја ПР компанија.

Од друга страна, Бил Вајман во 1993 година се оженил со Сузан Акоста со која добил син и три ќерќи. Тој денес има 82 години, а во контроверзниот документарец „The Quiet One#, премиерно прикажан на Трибека филмскиот фестивал , открил дека се кае поради својот брак со Менди.

Како што кажал „бев глупав што воопшто помислив дека тој брак може да успее“..

Извор и фото: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7