ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/1/22 9:00 PM

Кога ви е тешко послушајте го советот за среќа на Ричард Гир и ќе видите што прави за да биде секогаш насмеан

Кога во животот е тешко секогаш се сеќавам на овие зборови: Генијален совет на Ричард Гир за среќа!

Ова е неговата формула за среќа и успех

Доколку малку погледнете, ќе забележите дека Ричард Гир е секогаш насмеан. Тој кажува дека тоа е така и на јавните настапи кога е опкружен со фотографи, но и позади камерите кога е во своите четири ѕида. Тој тежнее секогаш за биде смирен и не бара проблеми таму каде што ги нема, Тој вели дека животот е таков каков што ние самите ќе го направиме. Секој е кријач на својата среќа.

Секако дека поoтојат ситуации кои не се поволни и денови кои се полоши од останатите, но и за тоа постои решение. Тој открил како му поаѓа од рака да од секоја ситуација излегува како победник и не дозволува на негативните емоции да го надвладеат. Верувале или не, сето тоа се постигнува со помош на само една реченица.

„Постои една моќна вежба, многу едноставна, која почнав да ја користам пред многу, многу години. Кој и да сретнам по пат, дали човек или инсект, првата мисла која му ја упатувам е: „Ти посакувам среќа“.

„Оваа идеја во целост го менува се она што се случува помеѓу вас и таа личност. Ова го кажувам од свое искуство. Понекогаш е многу тешко кога ќе сретнете непријател или кога ќе се најдете лице в лице со неочекувана тешка ситуација, а оваа мисла е многу корисна. Таа не учи да не овозможиме на негативните емоции да не надвладеат.“

Кога ќе забележите дека се појавуват негативни емоции, пред тие да ја превземат контролата над вас, имате време да ги свртите. Претворете го бесот и лутината во љубов.

Позитивните мисли се клуч за среќен живот. Не кажуваат без причина, како зрачиш, така и привлекуваш. Ако се суди според Ричард Гир оваа метода навистина дава резултати.

Извор: курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7